Mobilalkalmazások DSC riasztóközpontokhoz

2018-01-01

    TÁVOLI FELÜGYELET BÁRHONNAN, BÁRMIKOR - TELEFONRENDSZERTŐL FÜGGETLENÜL   Ha ügyfelének van  EnvisaLink  ENVISA LINK4 típusú internet kommunikátor modulja, akkor az ügyfél a regisztráció után  távolról, interneten keresztül bárhonnan elérheti a központját, ellenőrizheti és vezérelheti azt. Ehhez nem kell mást tennie, mint regisztrálni és beállítani a szükséges információkat. Ennek részleteit honlapunkon a termék adatlapján olvashatja, itt.    

AZ ENVISA LINK4

 
 
Az EVISA LINK4 Internet / hálózati kommunikátor egy lakossági IP riasztó kommunikátor, mely lehetőséget teremt az otthoni riasztórendszer IP alapú felügyeletére.

 

Az ENVISA LINK4 hatékonyan biztosítja lakástulajdonosok számára a lehetőséget, hogy élesíteni / hatástalanítani tudják saját biztonsági rendszerüket és megtekintsék az egyes zónák állapotait egy honlapon keresztül az otthoni számítógépen, vagy okostelefonon a megfelelő alkalmazással.

 

 

 

CSATLAKOZÓK

 

KEYBUS

A 4 vezetékes KEYBUS csatlakozón keresztül köthető össze a központtal a modul. Kösse össze a RED, BLK, YEL és GRN csatlakozókat a KEYBUS csatlakozóival a PowerSeries™ központon.

 

RJ45

Egy 8 eres UTP hálózati kábel csatlakoztatható egy RJ-45 csatlakozóval a végén. Ezt a kábelt kell csatlakoztatni egy szabad portba egy routeren vagy egyéb DHCP szolgáltató hálózatra.

 

Megjegyzés: A ENVISA LINK4 modul automatikusan belép a biztonsági rendszerbe, mint PC5400/DVACS modul.
A modul pontos csatlakoztatásáról részleteket honlapunkon, a termék adatlapján olvashat és tölthet le.

 

 

 

A DSC MOBILAPPLIKÁCIÓK


 

DSC MOBILALKALMAZÁS ANDROIDRA

 

Példa Android alkalmazásra: a DSC Security Keypad

 

A Play áruházból letöltött szoftver telepítése után használhatjuk az alkalmazást, melyen keresztül elérhetővé válik a rendszer telefonról / tabletről. Ez a DSC billentyűzet emulátor lehetővé teszi, hogy az Android telefonját, mint egy helyi billentyűzetet használja (például az ágy mellett, kábelezés nélkül). Az alkalmazás helyi hálózatra ajánlott, mert nem biztosított a biztonságos kommunikáció. Így azt ne tegye ki védtelen hálózatra. A DscServer Androidos szoftver segítségével megoldható a rendszer önellenőrzése és biztonságos távoli hozzáférése.

 

 

 

Ha szükséges a távoli (tűzfalon kívüli) hozzáférés, akkor használja az EyezOn szolgáltatást, vagy a DscServer alkalmazást, vagy egy SSH server bridge-t a biztonságos eléréshez.

 

beállítás oldalon adható meg a modul IP címe a helyi hálózaton, és a modul hozzáférési kódja.

 

Ugyanitt, a beállítás oldalon adhatóak meg a zónák és a partíciók címkéi a könnyebb azonosítás érdekében. A címkéket egymástól vesszővel (‘,’) kell elválasztani. Ha nem adunk meg nevet két vessző (‘,’) között, akkor az alapértelmezett címke jelenik meg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az alkalmazás Widget-ként is megjeleníthető az eszközön:

 

 

 


 

DSC MOBILALKALMAZÁS iPHONE-HOZ

 

Példa iPhone alkalmazásra: az AllSecure

 

 

A iTunes-ból letöltött szoftver telepítése után használhatjuk az alkalmazást, melyen keresztül elérhetővé válik a riasztórendszer az iOS készülékről. Az alkalmazás helyi hálózatra ajánlott, mert nem biztosított a biztonságos kommunikáció. Így azt nem ajánlott kitenni védtelen hálózatra. Ha szükséges a távoli (tűzfalon kívüli) hozzáférés, akkor használja az EyezOn szolgáltatást, ami biztonságos elérést tesz lehetővé.

 

 

 

A szoftverben a “Status” opción belül megtekinthetőek a partíciók és a zónák állapotai.

 

 

Az Arm/Disarm lehetőségen beül partíciónként élesíthetjük vagy hatástalaníthatjuk a rendszert. Ha a “Standard” módon belüli élesítést választjuk, akkor vegyük figyelembe, hogy a rendszer Otthonamradó / Távozó élesítési módja a késleltetett zónán történő jelzéstől függ (kilépési késleltetés alatt van jelzés: távozó élesítés; nincs jelzés: otthonmaradó élesítés). Az “Enhanced” módból pedig kiválaszthatjuk, hogy milyen módon szeretnénk élesíteni. Élesített rendszer esetén pedig hatástalaníthatjuk azt.

 

     

 

A “Configure” részben beállíthatjuk a modul elérését és igény szerint címkéket is adhatunk meg.

 

      

 

 

A “Local Connection” részben a helyi elérést adhatjuk meg, a “Test Local Connection” opcióval pedig ellenőrizhetjük azt. A “Remote Connection” részben a távoli elérést adhatjuk meg, a “Test Remote Connection” opcióval ellenőrizhetjük. Ilyen esetben a helyi routeren kell beállítani a megfelelő port forward opciókat. A beállításokkal kapcsolatban a router beállításokat ellenőrizze.

 

A “User” részben beállítható a modul hozzáférési jelszava (Password), és a központ kódja (Code) az élesítéshez / hatástalanításhoz.