Programozás 2 lépésben!- Bemutatjuk a TL280-as modul 5.6 verzióját

2024-07-24

12 lépés helyett, 2 lépésben programozhatjuk a TL280-as modul, 5.6-os verzióját! Olvassa el szakértőnkkel készült interjút a legújabb fejlesztésről, mely jelentősen megkönnyíti a telepítés folyamatát.

                                                                                       

Napjainkban a riasztórendszerek elengedhetetlen kellékei egy- egy ingatlan, vagy egyéb értéktárgyaink védelméhez. Ezek a rendszerek több komponensből állnak, amelyek együttműködnek a hatékony biztonság és védelem érdekében.

Edukációs sorozatunk első részében a kommunikációs modulok funkciójáról és az ezekhez tartozó legújabb verzió használatáról, telepítéséről kérdeztük a DSC Hungária főmérnökét, Gede Ferencet.

 

Milyen funkciót látnak el a kommunikációs modulok egy riasztórendszeren belül?

A fő céljuk a rendszer és a felügyeleti központ, valamint a felhasználók közötti kommunikáció biztosítása. Amikor a riasztórendszer érzékel egy eseményt (például behatolást, tűzriadót, vízszivárgást stb), a kommunikációs modulok továbbítják az értesítést a megfelelő megfigyelő központnak vagy a felhasználóknak. Ezenkívül lehetővé teszik a távoli hozzáférést okoseszközökről, valamint a rendszer integrálását más automatizálási, pl okosotthon rendszerrel.

Ezeknél a rendszereknél az egyik legfontosabb szempont a maximális megbízhatóság és akadálymentes adatátvitel a rendszer komponensei között. Melyik az a termék ma a piacon, amely a leginkább biztosítja ezeket a feltételeket?

A TL280-as modulok több szempontból is kiemelkedők a riasztórendszerek kommunikációs eszközei között. Már az installálás is egyszerűbb, ugyanis a legújabb, v5.6x verziónál lehetőség van egy minta programozás használatára, mellyel jelentősen egyszerűsíthető és felgyorsítható a modul programozása, ami nagy segítség a telepítők számára.

Mi a teendő, ha már meglévő rendszert szeretnék frissíteni a legújabb verzióra?

A jelenleg forgalomban lévő v5.51-es modulok a DLS5 szoftver segítségével frissíthetők. A DLS5 fel-letöltő szoftverrel a hálózaton keresztüli frissítés során a TL280-as modul mellett az összes, a központra kötött (és beléptetett) modul frissítésre kerül a hozzájuk tartozó legújabb verzióra.

Miért fontos a DLS5 szoftver frissítése a központ és a modulok frissítése előtt?

A DLS5 szoftver frissítése azért fontos, mert csak így biztosítható, hogy a szoftver az újabb verziókkal is megfelelően kommunikáljon. Ezáltal a rendszer összes funkcióját kihasználhatjuk és zökkenőmentesen működhet.

A központ és moduljainak frissítése előtt érdemes a DLS5 szoftver frissítése is, mivel csak így biztosítható, hogy az újabb verziókkal is kommunikáljon a szoftver.

Mikor érdemes elvégezni ezeket a frissítéseket?

Ezeknek a frissítéseknek az elvégzése a modulok beléptetése után, a rendszer teljes programozása előtt javasolt (hogy az újabb funkciókat is lehessen használni, azok beállítására is legyen lehetőség).

Milyen előnyöket nyújtanak a TL280-as modulok v5.6x és újabb verziói a szerverrel történő kommunikációhoz?

A TL280 modulok v5.6x és újabb verziói automatikusan beállítják a legtöbb opciót a szerverrel történő kommunikációhoz, hogy használhassuk az ingyenes ConnectAlarm végfelhasználói és a szintén ingyenes telepítői AlarmInstall alkalmazásokat.

Hogyan történik a modul programozása a központ kommunikációs opcióinak beállítása után?

A központ kommunikációs opciónak programozása után a Szekció [851]-ben, a modul programozás részen belül a kommunikátor felügyeletének típusát és a Vevőegység domain nevét kell megadni, majd az alszekció [902]-ben a 01 mintát kell választani. Ezután a modul betölti a szükséges beállításokat, és újraindul.

Néhány perc elteltével a modul szinkronizálja a beállításait a szerverrel és ezután aktiválható az AlarmInstall alkalmazással a rendszer a szerveren. Ezt követően rendelhető hozzá a ConnectAlarm végfelhasználói alkalmazáshoz.

Így a TL280 5.6 verziótól kezdve csupán ezt a 2 lépést kell követni a modul programozásához , szemben a korábbi verziók 12 lépésből álló, komplikált folyamatával.Ez a minta programozás a kezelőről és a DLS szoftverből egyaránt elvégezhető.

Hogyan biztosítható a rendszer távoli programozása?

A ConnectAlarm alkalmazáson belül engedélyezve a telepítői hozzáférést, a rendszer elmenthető a telepítői AlarmInstall alkalmazásban, ha az aktiválás után még egyszer hozzáadjuk az alkalmazáshoz.

Így bármikor - amikor engedélyezi a végfelhasználó - távolról telefonon keresztül programozható a rendszer.

Összefoglalásul:

A TL280-as modulok jelentős előrelépést jelentenek a riasztórendszerek hatékonyságában és könnyű kezelhetőségében alkalmazáson keresztüli jelzésekkel és vezérlésekkel. Az új, 5.6 verziókban lehetőség van előre programozott minta kiválasztására, mely jelentősen egyszerűsíti a programozást. A rendszer elemeinek szoftver frissítése és a távoli elérés biztosítása mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a telepítők és felhasználók egyaránt maximálisan kihasználhassák a rendszer nyújtotta lehetőségeket. Az automatikus beállítások és a felhasználóbarát alkalmazások pedig tovább növelik a rendszer megbízhatóságát, biztonságát és hatékony felügyeletét, illetve kezelését.

A modulok programozásához szükséges dokumentumok két változatban is letölthetők. Megtalálható egy gyors programozási útmutató és részletes leírás is. A gyors programozási leírást azoknak javasoljuk, akik már használták a TL280-as modult, illetve az alkalmazásokat.

Kérdés esetén keressék bizalommal Ügyfélszolgálatunkat technikai segítség miatt!

 

Gyors programozási útmutató:

https://dsc.hu/themes/frontend/documents/DSC%20NEO%20QUICK%20ConnectAlarm%20programozás%20V11.pdf

 

Részletes leírás:

https://dsc.hu/themes/frontend/documents/Connect%20Alarm%20Panel%20TL280%20v56x%20Program%20HUN_40.pdf