Távol-keleti kameragyártók és a műszaki színvonal

2018-01-01

    Örömmel osztjuk meg Önökkel, hogy a Magyar Biztonsági Fórum által szervezett VII. MBF Konferencia sikeresen zárult.   A DSC Hungária Kft. ezüst fokozatú támogató partnerként vett részt az eseményen , ami 2017. március 21 és 23 között került megrendezésre Sümegen.   A konferencia második napján Polonyi Tibor, a DSC Hungária Kft. üzletfejlesztési igazgatója tartott előadást a távol-keleti kameragyártók és a műszaki színvonal kapcsán.                                           Olvassa el az előadáshoz kapcsolódó interjút:
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

TÁVOL-KELETI KAMERAGYÁRTÓK ÉS A MŰSZAKI SZÍNVONAL

Kína, Tajvan és Dél-Korea növekvő sikerének titka a biztonságtechnikai eszközök piacán

 

 

Az elektronikai termékek esetében Kína és a „kis tigrisek”, mint Tajvan és Dél-Korea, mára megkerülhetetlenek. Nincs ez másképp a biztonságtechnikában, azon belül a kameragyártás terén sem. Erről és a távol-keleti eszközök ár-érték arányáról, műszaki színvonaláról, megbízhatóságáról beszélgettünk Polonyi Tiborral, a DSC Hungária Kft. üzletfejlesztési igazgatójával.

 

 

 

Mikor és hogyan lettek ennyire népszerűek a távol-keleti kameragyártók?

 

Ez a folyamat nem most kezdődött, hanem 10-15 évvel ezelőtt. Akkoriban, amikor még a szalagos videómagnók idejét éltük, és az analóg kamerák felbontása nem volt több 250 TV sornál. Aztán persze az évek alatt sok minden változott a műszaki környezetben, a videótechnika is gyökeresen átalakult, elfelejtettük a szalagos magnókat és a digitális világ felé fordult az iparág. A képrögzítő készülékek is teljes mértékben számítástechnikai alapokra helyeződtek, ami tovább növelte a távol-keleti gyártás fejlődésének sebességét. A 2010-es gazdasági világválság Európában nagymértékben éreztette hatását, a Távol-Keleten viszont inkább újabb fejlődési utakat nyitott meg. Ez a folyamat hat most vissza ránk, amikor ezek az ázsiai cégek sorra nyitnak Európára, Amerikára, és az általuk fejlesztett eszközöket – a mi esetünkben kamerákat, rögzítő berendezéseket és egyéb kiegészítőket – hozzák be a mi piaci környezetünkbe.

 

 

 

 

A távol-keleti kamerák általánosságban jóval kedvezőbb áron beszerezhetőek, mint az európai vagy amerikai modellek. Az olcsóbb vételár mögött alacsonyabb műszaki színvonal, rosszabb technikai paraméterek állnak?

 

Az a világ már elmúlt, amikor egyértelműen megbélyegeztük a kínai termékeket. Sőt, vannak olyan viccek is, hogy ami nem Kínában készül, az nem is létezik. Ámbár ha belegondolunk, van ennek valóság alapja: gondoljunk csak a laptopokra, telefonokra, hogy az elektronikán belül maradjunk. A távol-keleti márkák esetében a műszaki színvonal alulteljesítése mára nem állja meg a helyét. Én 2014-ben három hetet töltöttem Kínában, sorra látogatva beszállítókat, gyárakat. Rengeteg mindent láttam, és bár volt, ahol negatív dolgokat tapasztaltam, sok helyen igen magas színvonalon folyt a gyártás, európai gépsorokon. A technikai paraméterek sem feltétlenül rosszabbak már, inkább a gondolkodásmódból ered a különbség. A kínai fejlesztők rohannak, a mottójuk „előre-előre”, mert ha ők nem fejlesztenek, megteszi másik cég. Éppen ezért igyekeznek mindig a legújabb érzékelőket, képfeldolgozókat beépíteni. Sokszor ez a hajtás az, ami megbélyegzi a kínai termékeket, mert elnagyolnak valamit, valami olyan apró funkciót, ami nálunk hasznos lehet, csak éppen ők erre nem gondoltak. De ne feledjük, műszaki tudásban nagyon ott vannak, sőt ezek a gyártó cégek éves árbevételük akár 10%-át is visszaforgatják kutatás-fejlesztésbe!

 

 

 

Az áron felül milyen egyéb előnyei vannak a vásárló szempontjából, ha távol-keleti kamerát választ?

 

Egyrészt a termékpaletta diverzifikáltsága, hiszen eszméletlen sok forma, szín és kialakítás létezik, ugyanabból a kamerából. Vagy említhetjük azt is, hogy az eszközeik sokkal kompatibilisebbek: könnyedén rendszerbe kapcsolhatjuk például a videókamera-rendszert a kaputelefonnal vagy a komplett kültéri védelemmel.

 

 

 

A látható trendek alapján várható-e a jövőben a távol-keleti kameragyártók további erősödése, piacvezető pozíciójuk megszilárdítása?

 

Erre egyértelmű igen a válasz. A nekünk „keleti nyitás” az ő szemükben „nyugati terjeszkedés”. Sorra nyitnak képviseleteket az országokban, növelik piaci jelenlétüket. A verseny folytatódik, sőt még élesebb lesz.

 

 

 

 

Az interjút Kocsis-M. Brigitta készítette Polonyi Tiborral, a DSC Hungária Kft. üzletfejlesztési igazgatójával.

A cikk eredetileg a Magyar Biztonsági Fórum VII. konferenciájára készült kiadványban jelent meg 2017. március 21-én.

 

 

 

Az MBF honlapja

 

A VII. MBF Konferencia honlapja